Draw

2024

First Round: (To be played by May 5)

 (North)

Airdrie GC bt Douglas Park GC

Longniddry GC (bye)

Downfield GC (bye)

Muthill GC (bye)

Alnmouth GC 4 Stocksfield GC B 1

City of Newcastle GC A 5 Bamburgh Castle GC 0

Billingham GC bt Hessle GC 

Stocksfield GC A 3 City of Newcastle GC B 2

Catterick GC 4 Wilton GC 1

Scarborough South GC 5 York GC 0

Howley Hall GC 5 Wetherby GC 0

Woolley Park GC 3 Ryburn GC 2

Nelson GC 2 Burnley GC 3

Fleetwood GC 3.5 Rochdale GC 1.5

Haydock Park GC (bye)

Pleasington GC 3 Fairfield GC 2

(Midlands)

Eaton (Chester) GC A 5 Mold GC 0

Maesdu (Llandudno) GC 4 Rhos-on-Sea GC 1

Mellor GC 5 Lymm GC 0

Portal GC 4 Eaton (Chester) GC B 1

Newcastle under Lyme GC 3 Ingestre Park GC 2

Lilleshall Hall GC 4 Shrewsbury GC 1

Derby GC 1.5 Beedles Lake GC 3.5

Erewash Valley GC 1.5 Bakewell GC 3.5

Market Harborough GC 2 Glen Gorse GC 3

Kibworth GC 4 Willesley Park GC 1

Norwood Park GC 4 Wollaton Park GC 1

Beeston Fields GC 5 Chilwell Manor GC 0

Belton Woods GC A 3 Forest Pines GC 2

Belton Park GC 5 Belton Woods GC B 0

Eaton (Norwich) GC (bye)

Heacham Manor GC 3 Barnham Broom GC 2

(South East)

Royal Mid Surrey GC A 2 Sunbury GC 3

Windlesham GC 3 Farnham GC 2

Enfield GC 2 Clandon Regis GC B 3

Drift GC 5 Betchworth Park GC 0

Clandon Regis GC A 1 Royal Mid Surrey GC B 4

Nizels GC B 4 Sweetwoods Park GC 1

Foxhills GC 2 Camberley Heath GC 3

Nizels GC A bt Eltham Warren GC

Littlehampton GC 2 Goodwood GC 3

Eastbourne Downs GC 3.5 Royal Eastbourne GC 1.5

Rayleigh GC 2 Abridge GC 3

Brickendon Grange GC B 3 Northamptonshire County GC B 2

March GC 1 Brampton Park GC 4

Links GC 5 Flempton GC 0

Bedford & County GC 2 Cainhoe Wood GC 3

Northamptonshire County GC A 2 Bedfordshire GC 3

(South West)

Ashley Wood GC (bye)

Worleybury GC 5 Exminster GC 0

Stover GC 2 Lanhydrock GC 3

China Fleet GC 4 Exeter GC 1

Ryde GC bt Barton on Sea GC B

Stoneham GC 4 Skylark GC 1

Barton on Sea GC A 1.5 South Winchester GC 3.5

Boundary Lakes GC 2 Rowlands Castle GC 3

Newbury & Crookham 3 Royal Ascot GC 2

Romsey GC 3 Royal Winchester GC 2

Burnham Beeches GC 2 Brickendon Grange A 3

Mill Ride GC 5 Eton College GC 0

Worcester GC 1 Leominster GC B 4

Bewdley Pines GC 4.5 Moor Hall GC 0.5

Leominster GC A (bye)

Herefordshire GC (bye)

Second Round: (To be played by June 2)

(North)

Downfield GC 1.5 Muthill GC 3.5

Longniddry GC v Airdrie GC

Alnmouth GC 4.5 City of Newcastle GC A 0.5

Billingham GC v Stocksfield GC A

Catterick GC v Scarborough South Cliff GC

Howley Hall GC v Woolley Park GC

Burnley GC v Fleetwood GC

Haydock Park GC v Pleasington GC

(Midlands)

Eaton (Chester) GC A v Maesdu (Llandudno) GC (playing June 2)

Mellor GC v Portal GC

Newcastle under Lyme GC 2 Lilleshall Hall GC 3

Beedles Lake GC v Bakewell GC

Glen Gorse GC v Kibworth GC

Norwood Park GC v Beeston Fields GC

Belton Woods GC A v Belton Park GC

Heacham Manor GC bt Eaton GC (Norwich) 

(South East)

Sunbury GC v Windlesham GC

Clandon Regis GC B v Drift GC

Royal Mid Surrey GC B 3 Nizels GC 2

Goodwood GC v Eastbourne Downs GC

Camberley Heath GC v Nizels GC A

Abridge GC v Brickendon Grange GC B

Brampton Park GC v Links GC

Cainhoe Wood GC 1.5 Bedfordshire GC 3.5

(South West)

Ashley Wood GC 1 Worleybury GC 4

Lanhydrock GC 3 China Fleet GC 2

Ryde GC v Stoneham GC

South Winchester GC v Rowlands Castle GC

Newbury & Crookham GC v Romsey GC

Brickendon Grange A v Mill Ride GC

Leominster GC B v Bewdley Pines GC

Leominster GC A 3 Herefordshire GC 2

2023

First Round: (To be played by May 7)

(North)

Accrington & District GC 2 Rochdale GC 3

Pleasington GC (bye)

Burnley GC 3 Fleetwood GC 2

Westhoughton GC 3 Nelson GC 2

Ryburn GC 3 Howley Hall GC 2

Wetherby GC (bye)

Woolley Park GC 2 Willow Valley GC 3

Wilton GC 1 Scarborough South Cliff GC 4

York GC (bye)

Consett GC bt Billingham GC

Muthill GC (bye)

Airdrie GC 4 Douglas Park GC 1

Whitby GC 2 City of Newcastle GC A 3

Bamburgh Castle GC 1 Stocksfield GC A 4

Stocksfield GC B 4 Hexham GC 1

City of Newcastle GC B 1 Alnmouth GC 4

(Midlands)

Stoke Rochford GC 1 Belton Park GC 4

Forest Pines GC 3 Belton Woods GC A 2

Chilwell Manor GC 4 Norwood Park GC 1

Wollaton Park GC 2 Beeston Fields GC 3

Belton Woods B bt Glen Gorse GC B

Willesley Park GC 2 Market Harborough GC 3

Glen Gorse GC A 4 Beedles Lake GC 1

Bakewell GC 3 Derby GC 2

Broughton Heath GC 2 Erewash Valley GC Red 3

South Staffordshire GC 3 Newcastle under Lyme GC 2

Erewash Valley GC Blue (bye)

Shrewsbury GC 3 Lilleshall Hill GC 2

Mold GC 2 Rhos on Sea GC 3

Vale Royal Abbey GC 4 Eaton (Chester) GC A 1

Lymm GC 2 Portal GC 3

Eaton Chester GC B 1 Ingestre Park GC 4

(South East)

Royal Mid Surrey GC B 2 Camberley Heath GC 3

Nizels GC B bt Eltham Warren GC

Farnham GC A 3 Drift GC 2

Nizels A GC 4 Cobtree Manor GC 1

Clandon Regis GC 2 Farnham GC B 3

Betchworth Park GC 4 Royal Mid Surrey A 1

Royal Eastbourne GC (bye)

Littlehampton GC (bye)

Bedfordshire GC 4 Bedford & County GC 1

Staverton Park GC 3 Overstone Park GC 2

Northamptonshire GC bt Cainhoe Wood GC

Rayleigh GC (bye)

Abridge GC bt West Essex GC

Flempton GC 3 Links GC 2

Brampton Park GC 3 Girton GC 2

Barnham Broom GC 3 Diss GC 2

(South West)

Lanhydrock GC 3 China Fleet GC 2

Exminster GC 3 Stover GC 2

Exeter GC 3 Worleybury GC 2

Ashley Wood GC 3.5 Dudsbury GC 1.5

Barton on Sea GC 3 Burley GC 2

Skylark GC bt Ryde GC

Royal Winchester 3 Stoneham GC 2

Rowlands Castle GC 3.5 Romsey GC 1.5

Wishaw GC 1 Moor Hall GC 4

Herefordshire GC 0 Leominster GC 5

Royal Ascot GC 3 Mill Ride GC 2

Whiteleaf GC 3 Eton College GC 2

Sunbury GC 3 Enfield GC 2

Mid Herts GC B 2 Brickendon Grange GC 3

Welwyn Garden City GC (bye)

Mid Herts GC A (bye)

Second Round: (To be played by June 4)

(North)

Burnley GC 2 Westhoughton GC 3

Rochdale GC 4 Pleasington GC 1

York GC bt Consett GC

Wetherby GC 3 Ryburn GC 2

City of Newcastle GC A 3 Stocksfield GC A 2

Muthill GC 5 Airdrie GC 0

Alnmouth GC 4 Stocksfield GC B 1

Scarborough South Cliff GC 5 Willow Valley GC 0

(Midlands)

Market Harborough GC 4 Belton Woods GC B 1

Belton Park GC 4 Forest Pines GC 1

Beeston Fields GC 3 Chilwell Manor GC 2

Erewash Valley GC Red 4 South Staffordshire GC 1

Bakewell GC 3.5 Glen Gorse GC A 1.5

Erewash Valley GC Blue 4 Shrewsbury GC 1

Portal GC 4 Ingestre Park GC 1

Rhos on Sea GC 3 Vale Royal Abbey GC 2

(South East)

Farnham GC B 2 Betchworth Park GC 3

Camberley Heath GC 3.5 Nizels A 1.5

Royal Eastbourne GC 5 Littlehampton GC 0

Nizels GC B 3 Farnham GC A 2

Northamptonshire County GC 5 Rayleigh GC 0

Bedfordshire GC bt Staverton Park GC

Abridge GC 4 Flempton GC 1

Brampton Park GC 3 Barnham Broom GC 2

(South West)

Ashley Wood GC 1 Exeter GC 4

Lanhydrock GC 3 Exminster GC 2

Barton on Sea GC 4 Skylark GC 1

Royal Winchester 2 Rowlands Castle GC 3

Leominster GC  2 Moor Hall GC 3

Royal Ascot GC 5 Whiteleaf GC 0

Brickendon Grange GC 5 Sunbury GC 0

Mid Herts GC bt Welwyn Garden City GC

Third Round: (To be played by July 2)

(North)

Westhoughton GC 3 Rochdale GC 2

York GC 1 Wetherby GC 4

City of Newcastle GC 3 Muthill GC 2

Alnmouth GC 2 Scarborough South Cliff GC 3

(Midlands)

Market Harborough GC 1 Belton Park GC 4

Beeston Fields GC 4 Erewash Valley GC Red 1

Bakewell GC 3 Erewash Valley GC Blue 2

Portal GC 2 Rhos on Sea GC 3

(South East)

Betchworth Park GC 4 Camberley Heath GC 1

Royal Eastbourne GC 4 Nizels GC B 1

Northamptonshire County GC 3 Bedfordshire GC 2

Abridge GC 2 Brampton Park GC 3

(South West)

Barton on Sea GC 1.5 Rowlands Castle GC 3.5

Exeter GC 5 Lanhydrock GC 0

Brickendon Grange GC 5 Mid Herts GC A 0

Moor Hall GC 2 Royal Ascot GC 3

Fourth Round: (To be played by Aug 6)

(North)

Scarborough South Cliff GC 4 City of Newcastle GC 1

Wetherby GC 3 Westhoughton GC 2

(Midlands)

Rhos on Sea GC 5 Bakewell GC 0

Belton Park GC 4.5 Beeston Fields GC 0.5

(South East)

Brampton Park GC 3 Northamptonshire County GC 2

Betchworth Park GC 3.5 Royal Eastbourne GC 1.5

(South West)

Royal Ascot GC 2 Brickendon Grange GC 3

Rowlands Castle GC 3.5 Exeter GC 1.5

Quarter Finals: (To be played by Sep 3)

(North)

Scarborough South Cliff GC 4 Wetherby GC 1

(Midlands)

Rhos on Sea GC 4.5 Belton Park GC 0.5

(South East)

Brampton Park GC 3 Betchworth Park GC 2

(South West)

Brickendon Grange GC 4 Rowlands Castle GC 1

Semi Finals:

Scarborough South Cliff GC 1 Brampton Park GC 4

Rhos-on-Sea GC 2 Brickendon Grange GC 3

Third-Place Play-Off:

Scarborough South Cliff GC 2 Rhos-on-Sea GC 3

Final: 

Brampton Park GC 2 Brickendon Grange GC 3

2022

Preliminary Round: (To be played by May 8)

(North)

Royal Montrose Mercantile GC bt Newmacher GC

Howley Hall GC 4 Bracken Ghyll GC 1

(South East)

Royal Eastbourne GC 4 Clandon Regis GC 1

First Round: (To be played by May 31)

(North)

Royal Montrose Mercantile GC 4 Callander GC 1

Strathmore GC 1 Muthill GC 4

Dalmahoy GC bt Skelmorie GC

Castle Douglas GC bt Langholm GC

City of Newcastle GC A 3 Warkworth GC 2

Stocksfield GC 4 City of Newcastle GC B 1

Billingham GC bt Barnard Castle GC

Consett & District GC (bye)

Fleetwood GC 3 Pleasington GC 2

Longridge GC 4 Leyland GC 1

Dean Wood GC bt Wigan GC

Rochdale GC 3 Westhoughton GC 2

Howley Hall GC 5 Wetherby GC 0

York GC 0 Woolley Park GC 5

Beverley & East Riding GC 3 Wilton GC 2

Scarborough South Cliff GC 4 Whitby GC 1

(Midlands)

Holme Hall GC 0 Forest Pines GC 5

Belton Park GC 4 Belton Woods GC B 1

Belton Woods GC A 3 Stoke Rochford GC 2

Norwood Park GC 4 Ashby Decoy GC 1

Burton on Trent GC 5 Willesley Park GC 0

Beeston Fields GC 3 Chilwell Manor GC 2

Erewash Valley GC A 4 Bakewell GC 1

Derby GC 3 Erewash Valley GC B 2

Beedles Lake GC 5 Longcliffe GC 0

Market Harborough GC 1 Glen Gorse GC 4

Ingestre Park GC A 3 South Staffordshire GC 2

Branston GC 2 Newcastle-under-Lyme GC A 3

Ingestre Park GC B bt Newcastle-under-Lyme GC B

Hill Valley GC bt Llanymynech GC

Rhos-on-Sea GC 2 Mold GC 3

Eaton GC (Chester) 2 Vale Royal Abbey GC 3

(South East)

Royal Mid Surrey GC A bt Farleigh GC

Drift GC 4 Sunbury GC B 1

Camberley Heath GC 4 Royal Eastbourne GC 1

Sunbury GC A 5 Royal Mid Surrey GC B 0

Welwyn Garden City GC 2 Mid Herts GC 3

Porters Park GC bt Letchworth GC

Enfield GC bt Grim’s Dyke GC

Batchworth Park GC (bye)

Northamptonshire County GC A 3.5 Staverton Park GC 1.5

Overstone Park GC 3 Northamptonshire County GC B 2

Cainhoe Wood GC A 1 Bedfordshire GC 4

Cainhoe Wood GC B (bye)

Girton GC A 3 Barnham Broom GC 2

Eaton GC (Norwich) 3 Girton GC B 1

Rayleigh GC 3.5 West Essex GC 1.5

Links GC (bye)

(South West)

Stoneham GC 4 Skylark GC 1

Barton on Sea GC B 2 Ryde GC 3

Burley GC 3.5 Barton on Sea GC A 1.5

Romsey GC (bye)

Dudsbury GC 3 Knighton Heath GC 2

Ashley Wood GC 1 Exminster GC 4

Stover GC 4 Downes Crediton GC 1

China Fleet GC 2 Lanhydrock GC 3

Walmley GC (bye)

Moor Hall GC 2 Wishaw GC 3

Leominster GC 5 Worcester GC 0

Worlebury GC 4 Lilley Brook GC 1

Mond Valley GC A (bye)

Swansea Bay (bye)

Milford Haven GC (bye)

Mond Valley GC B (bye)

Second Round: (To be played by June 30)

(North)

Muthill GC 4 Royal Montrose Mercantile GC 1

Dalmahoy GC 3 Castle Douglas GC 2

City of Newcastle GC A 2 Stocksfield GC 3

Billingham GC 4 Consett & District GC 1

Longridge GC 2 Fleetwood GC 3

Rochdale GC 3 Dean Wood GC 2

Woolley Park GC 4 Howley Hall GC 1

Scarborough South Cliff GC 3 Beverley & East Riding GC 2

(Midlands)

Forest Pines GC 0 Belton Park GC 5

Belton Woods GC A 5 Norwood Park GC 0

Burton on Trent GC 2 Derby GC 3

Erewash Valley GC A 2 Beeston Fields GC 3

Beedles Lake GC 4 Glen Gorse GC 1

Newcastle-under-Lyme GC A 3 Ingestre Park GC A 2

Hill Valley GC bt Ingestre Park GC B

Vale Royal Abbey GC 4 Mold GC 1

(South East)

Royal Mid Surrey GC A 4 Drift GC 1

Camberley Heath GC 3 Sunbury GC A 2

Mid Herts GC bt Porters Park GC

Enfield GC 3 Batchworth Park GC 2

Northamptonshire County GC A 5 Overstone Park GC 0

Bedfordshire GC 3 Cainhoe Wood GC B 2

Girton GC A 3 Eaton GC (Norwich) 2

Links GC 3 Rayleigh GC 2

(South West)

Stoneham GC 5 Ryde GC 0

Romsey GC 3 Burley GC 2

Exminster GC 1.5 Dudsbury GC 3.5

Lanhydrock GC 2 Stover GC 3

Wishaw GC 3 Walmley GC 2

Leominster GC 3 Worlebury GC 2

Mond Valley GC A 4 Swansea Bay 1

Mond Valley GC B bt Milford Haven GC

Third Round: (To be played by July 31)

(North)

Dalmahoy GC 2 Muthill GC 3

Stocksfield GC 3 Billingham GC 2

Fleetwood GC 3 Rochdale GC 2

Scarborough South Cliff GC 5 Woolley Park GC 0

(Midlands)

Belton Park GC 1 Belton Woods GC A 4

Beeston Fields GC 4 Derby GC 1

Newcastle-under-Lyme GC A 2 Beedles Lake GC 3

Vale Royal Abbey GC 2 Hill Valley GC 3

(South East)

Camberley Heath GC 4 Royal Mid Surrey GC A 1

Mid Herts GC 1.5 Enfield GC 3.5

Bedfordshire GC bt Northamptonshire County GC A

Girton GC A 3 Links GC 2

(South West)

Stoneham GC 5 Romsey GC 0

Dudsbury GC 4 Stover GC 1

Leominster GC 3 Wishaw GC 2

Mond Valley GC A 2 Mond Valley GC B 3

Fourth Round: (To be played by Aug 31)

 (North)

 Muthill GC 1 Stocksfield GC 4

Fleetwood GC 3 Scarborough South Cliff GC 2

(Midlands)

Belton Woods GC 3.5 Beeston Fields GC 1.5

Hill Valley GC 3 Beedles Lake GC 2

(South East)

Enfield GC 4 Camberley Heath GC 1

Bedfordshire GC 5 Girton GC 0

(South West)

Dudsbury GC 1 Stoneham GC 4

Mond Valley GC 4 Leominster GC 1

Quarter Finals/Regional Finals: (To be played by Sep 30)

(North)

Stocksfield GC 4 Fleetwood GC 1

(Midlands)

Belton Woods GC 5 Hill Valley GC 0

(South East)

Bedfordshire GC 4 Enfield GC 1

(South West)

Stoneham GC 4 Mond Valley GC 1

Semi Finals (Played at Boavista GC. Portugal)

Stoneham GC 4 Belton Woods GC 1

Bedfordshire GC 1 Stocksfield GC 4

Final

Stoneham GC 3.5 Stocksfield GC 1.5

 

Quick Links

Contact us

07909 662491

Address

5 Bartlett Court
14 Brookmead Way
Havant
Hampshire PO9 1RT

Scroll to Top